İletişim Bilgileri

Kağıthane Caddesi No:19/A
34403 Kağıthane/ İstanbul

Telefon:

+90 212 295 4755 PBX

Fax:

+90 212 295 4759

Gsm:

+90 533 747 6304

E-Mail:

berk@berklaminat.com

Berk Laminat Limited

"Ürünler"

Ürünler > Lamicolor Laminat > Metal Laminat

Metal Laminat

 Lamicolor Metal Laminat:

Yüksek Basınçlı Dekoratif Laminatların yüzeyinde kullanılan dekor kağıdı yerine aluminyum, bronz, paslanmaz çelik gibi gerçek metal yüzeylerin kullanılmasıyla elde edilen HPL laminat kaplamadır.Farklı dokusu ve özel yüzeyleri ile iç dekorasyon ve mobilya tasarımlarında şık ortamlar yaratır. Metal laminatlar yüzeylerinde, taşıma ve imalat sırasında metal yüzeye gelebilecek darbelere karşı korunmasını sağlayan koruyucu folyo ile kaplıdır.

Lamicolor metal laminat, taklitleri ve rulo olarak üretilen ucuz metal laminatlardan farklıdır. Güçlüdür, katmanlarından ayrılmaz, rutubet ve nemden etkilenmez.


Metal laminat ile çalışırken dikkat edilmesi gerekenler

Metal laminatlar, işlenirken balans için, metal laminat kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Balans için,metal astar pahalı olduğundan, firmamız 0,8-0,9mm. kalınlıklarda kahverengi astarımızı ekonomik alternatif olarak sunuyor. Kahverengi astar için önce deneme yapılmalı, başarılı olduğu görüldükten sonra, imalat yapılmalıdır.

Metal laminatlar işlenirken, klasik preslerde maksimum 50 derece sıcaklığı aşmamalıdır. Daha düşük ısılarda pres yapılmalıdır. Tavsiye edilen tutkal tipi, PVA ve contact hızlı tutkallardır. Açık ortamda,toz ve tanecik kapmış tutkallar kullanılmamalı veya süzgeçten yabancı maddeler arındırıldıktan sonra kullanılmalıdır. Aksi halde tutkalla laminatın altına yerleşen tanecikler, laminat yüzeyde çiban görünümlerine sebebiyet verir.

Pres levhalarındaki bozuklukları, koruyucu bir plaka koyarak halledebilirsiniz.

Uygulanan basınç düşük olmalıdır. 1,5-2kg/cm2 basıncı geçmemelidir.

 

 

Copright Berk Laminat Limited © 2016 (* Sitemizde kullanılan tüm ürün ve marka resimleri tescillidir. İzin almadan kullanılması yasaktır. Ulusal ve uluslararası telif hakları ile korunmaktadır.)

Designed by TELMAR