İletişim Bilgileri

Kağıthane Caddesi No:19/A
34403 Kağıthane/ İstanbul

Telefon:

+90 212 295 4755 PBX

Fax:

+90 212 295 4759

Gsm:

+90 533 747 6304

E-Mail:

berk@berklaminat.com

Berk Laminat Limited

"Ürünler"

Ürünler > PBA > COPPER FACTS: ANTİMİKROBİYAL BAKIR

COPPER FACTS: ANTİMİKROBİYAL BAKIR

 ŞUBAT 2008’DE, AMERIKA ÇEVRE KORUMA AJANSI (EPA) 275 BAKIR KAPLAMANIN TESCİLİNE ONAY VERDİ. NISAN 2011’DE BU RAKAM 355’E ÇIKTI. HALK SAĞLIĞI AÇISINDAN ÖNEMLİ OLAN BU ONAYLAR, BAKIRIN ZARARLI VE POTANSİYEL OLARAK ÖLÜMCÜL BAKTERILERI ÖLDÜRDÜĞÜNÜ KANITLADI.

BAKIR EPA TARAFINDAN TESCİLİNE ONAY VERİLEN VE GENİŞ KAPSAMLI ANTİMİKROBİYEL YETERLILIK TESTLERI ILE DESTEKLENEN ILK MALZEMEDIR.

A.B.D. ÇKA (EPA) TESCİLİ BAĞIMSIZ LABORATUVARDA YAPILAN TESTLER İLE DÜZENLİ OLARAK TEMİZLENDİĞİNDE VE İKİ SAAT TEŞHİR ALTINDA BIRAKILDIĞINDA BAKIRIN MİKROPLARI 99.9% ORANINDA ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SİMGELER: METHICILLIN-DAYANIKLI STAPHYLOCOCCUS AUREUS(MRSA), VANCOMYCIN-DAYANLIKLI ENTEROCCOCCUS FAECALIS (VRE), STAPHYLOCOCCUS AUREUS, ENTEROBACTER AEROGENES, PSEUDOMONAS AERUGINOSA VE E. COLI O157:H7.

EN TEHLİKELİ PATOJENLERE ÖRNEK GÖSTERILEN BU BAKTERİLER ŞİDDETLİ VE ÖLÜMCÜL ENFEKSİYONLARA SEBEP OLABİLİRLER.

EPA ÇALIŞMALARININ GÖSTERDİĞİ ÜZERE BAKIR KAPLAMA YÜZEYLER, YUKARIDA BAHSEDİLEN BAKTERİLERİ VE MRSA’NIN 99.9%’UNDAN FAZLASINI ODA SICAKLIĞINDA BIRAKILDIĞINDA İKİ SAAT İÇERİSİNDE ÖLDÜRMEKTEDİR.

HASTALIK KONTROL VE ENGELLEME MERKEZI (CDC) ABD HASTANELERINDEN KAPILAN ENFEKSİYONLARIN HER YIL İKİ MİLYON BİREYİ ETKİLEDİĞİNİ VE HER YIL 100,000’E YAKIN ÖLÜMLE SONUÇLANDIĞINI DEĞERLENDİRİYOR. MEVCUT CDC-SAPTANMIŞ EL-YIKAMA VE DEZENFEKTE USULLERİNE EK OLARAK, BAKIR KAPLAMANIN SIKLIKLA DOKUNULAN YÜZEYLERDE KULLANILMASININ KAPSAMLI VE OLUMLU ETKİLERI OLUR.

HASTALIK YARATAN MİKROPLARIN AZALTILMASINDA BAKIRIN POTANSIYEL KULLANIM ALANLARI ARASINDA SAĞLIK SEKTÖRÜ, GENEL MAHALLER VE İNSAN TRAFİĞİNİN YÜKSEK OLDUĞU KURUMLAR, KAPI VE MOBİLYA NALBURİYESİ VARDIR.

DİĞER KAPLAMA VEYA İŞLEMLERDEN FARKLI OLARAK, BAKIRIN ANTIMİKROBİYEL ÖZELLİĞİ KALICIDIR. BAKIR BAŞTAN AŞAĞIYA, ÇİZİLDİĞİNDE DAHİ EFEKTİFTİR. UZUN DÖNEM KORUMA SAĞLAR, DİĞER ANTIMİKROBİYEL KAPLAMALAR İSE DAHA HASSAS VE ZAMAN İÇERİSİNDE BOZULAN VE DÖKÜLEN YAPIYA SAHİPTİR.

BAKIR, MİKROP BARINDIRMAMA ÖZELLİĞİ SEBEBİ İLE, TARİH BOYUNCA YAYGIN OLARAK KULLANILMIŞTIR.

BUGÜN, KENDİNİ SÜREKLİ YENİLEYEN VE DAHA GÜÇLÜ HALE GELEN, YENİ NESİL MİKROPLARA KARŞI, DAHA PROAKTİF OLMAK ZORUNDAYIZ VE MİKROPLARIN YAYILMASINI ÖNLEYİCİ TEMİZ, HİJYEN ÇEVRELER YARATMALIYIZ.

BİRKAÇ HAFTA ÖNCE PBA, TÜM PASLANMAZ ÇELİK VE ALÜMİNYUM KAPI AKSESUARLARINDA KULLANDIĞI AMC ANTİMİKROBİYAL YÜZEYLERİNİN TANITIMINI YAPTI. BUGÜN İSE EN SAF

 

 

Copright Berk Laminat Limited © 2016 (* Sitemizde kullanılan tüm ürün ve marka resimleri tescillidir. İzin almadan kullanılması yasaktır. Ulusal ve uluslararası telif hakları ile korunmaktadır.)

Designed by TELMAR